معنی و راه حل خطاهای یخچال سامسونگ

اطلاع از علت خطاهای یخچال سامسونگ می‌تواند به شما کمک کند تا مشکلات فنی یخچال را شناسایی کرده و بهترین راه حل برای رفع آنها را پیدا کنید. با داشتن اطلاعات دقیق در مورد ارورها، می‌توانید سریعتر برای تعمیر یخچال – ساید و فریزر خود اقدام کرده و از هزینه‌های اضافی جلوگیری کنید.

انواع ارور و خطاهای یخچال سامسونگ و نحوه رفع آنها

در یخچال های سامسونگ، نشانه به روشی نسبتاً پیچیده انجام می شود، شماره خطا مربوط به بخش خاصی از LED دما در فریزر یا محفظه یخچال است. با کمک اطلاعات زیر به راحتی می توانید سیگنال های یخچال سامسونگ خود را رمزگشایی کنید.
اگر کد خطا در قسمت یخچال روشن شود :

کدخطای 01

این خطا ، خطای سنسور یخ ساز است . دمای تشخیص داده شده توسط سنسور یخ ساز در محدوده بالای 65 درجه سانتیگراد یا زیر 50- درجه سانتیگراد است.
در صورت از کار افتادن سنسور یخ ساز یا خرابی سیم کشی یا کنتاکت سنسور یخ ساز این کدخطا ایجاد می شود.
اگر این کد خطا یک بار ظاهر شد یخچال را به مدت 10 الی 15 دقیقه از پریز برق جدا کنید، سپس دوباره آن را روشن کنید، شاید پس از روشن کردن خطا از بین برود.

کد خطای 02

در صورتی که سنسور محفظه یخچال از کار افتاده یا سیم کشی یا کنتاکت های آسیب دیده در مدار حسگر محفظه یخچال وجود داشته باشد این کدخطا در یخچال سامسونگ ایجاد می شود.

خطاهای یخچال سامسونگ
خطاهای یخچال سامسونگ

کد خطای 04

در صورت از کار افتادن یا خرابی فن تبرید یا سیم کشی یا کنتاکت های معیوب در مدار فن این کد خطا ظاهرمی شود.

کد خطای 05

از کار افتادن یخ ساز یا از کار افتادن قطعات در صفحه کنترل، یا سوختن مسیرها و کنتاکت ها باعث ایجاد این کد خطا در یخچال سامسونگ می شود.

کد خطای 06

هنگامی که سنسور دمای بخش Cool Select Zone از کار افتاده است یا سیم کشی یا کنتاکت های معیوب در مدار حسگر Cool Select Zone وجود دارد این کدخطا ظاهر می شود .

کدهای خطا در یخچال سامسونگ در قسمت فریزر :

در ادامه خطاهای مربوط به نمایشگر فریزر در یخچال های سامسونگ آورده شده است.

کد خطای 07

در صورتی که سنسور دمای محیط از کار افتاده باشد ، سیم کشی یا کنتاکت های معیوب در مدار سنسور دمای محیط وجود داشته باشد، سنسور یخ زدایی از کار افتاده باشد ، سیم کشی یا کنتاکت های معیوب در مدار سنسور یخ زدایی وجود داشته باشد یا
المنت یخ زدایی خراب باشد این کدخطا ظاهر می شود .

کد خطای 08

این کد خطا در یخچال های سامسونگ نشان می دهد که سنسور دمای فریزر از کار افتاده است یا سیم کشی یا کنتاکت های معیوب در مدار سنسور دمای فریزر وجود دارد .

کد خطای 09

ایجاد این کد خطا در قسمت فریزرنشان دهنده این است که سنسور اواپراتور سیستم یخ زدایی فریزر Nou Frost از کار افتاده است یاسیم کشی یا کنتاکت های معیوب در مدار سنسور اواپراتور سیستم یخ زدایی فریزر وجود دارد .

کد خطای 10

اگر فن فریزر از کار افتاده باشد ، سیم کشی یا کنتاکت های معیوب در مدار فن فریزر وجود داشته باشد ، سیستم یخ زدایی خراب شود ، سنسور اواپراتور سیستم یخ زدایی فریزر از کار افتاده باشد و یا سیم کشی یا کنتاکت های معیوب در مدار سنسور اواپراتور سیستم یخ زدایی فریزر وجود داشته باشد این کد خطا ظاهر می شود .

کد خطای 11

در صورتی که فن کندانسور از کار افتاده باشد یا سیم کشی یا کنتاکت های معیوب در مدار فن ایجاد شده باشد کد خطای 11 در قسمت فریزر دستگاه های سامسونگ ایجاد می شود .

کدهای خطا در یخچال سامسونگ No Frost رخ می دهد:

کدخطای rd

خرابی موتور دمپر، خرابی سوئیچ نی دمپر، نقص در سیستم یخ زدایی No Frost ، خرابی ماژول کنترل، سایش مهر و موم دمپر سیلیکونی یخچال های سامسونگ باعث ایجاد کد خطای rd در نمایشگر این دستگاه ها می شود .

کد خطای d5

این کد خطا نشان از خرابی سنسور اواپراتور محفظه تبرید و خرابی سیم کشی یا کنتاکت سنسور اواپراتور یخچال می دهد. در این صورت باید یخچال سامسونگ را به مدت 10-15 دقیقه از برق خاموش کنید و دوباره آن را روشن کنید. اگر یک بار خرابی واحد کنترل وجود داشته باشد، خطا ناپدید می شود.

کد خطای Uc

پارگی سیم کشی یا کنتاکت در منطقه ای از برد کنترل تا صفحه نمایش (اغلب کابل در لولای در فرسوده است). خرابی برد کنترل و نقص نمایشگر با این کد خطا نشان داده می شود . شاید یک بار خرابی برد کنترل وجود داشته باشد، سعی کنید یخچال سامسونگ را از برق جدا کنید و بعد از 10-15 دقیقه دوباره آن را روشن کنید. اگر ولتاژ شبکه بالاتر یا کمتر از 220-240 ولت است، با شرکت برق تماس بگیرید.

در صورت مشاهده خطاهای یخچال سامسونگ ، برای تعمیر یخچال سامسونگ در کرج ، با نیکان سرویس تماس بگیرید.

نیکان سرویس : تعمیرگاه تخصص یخچال و فریزر

6 ماه گارانتی تعمیر ، برای جلب رضایت کامل شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *