6 علت بوق باز ماندن در بسته یخچال ال جی !

مدل های مدرن یخچال ال جی دارای سیگنال صوتی هستند که وقتی درب دستگاه برای مدت طولانی باز می ماند یا محکم بسته نمی شود، فعال می شود. اما گاهی اوقات شرایطی پیش می‌آید که بوق باز ماندن در بسته یخچال ال جی شنیده می شود !
برای درک علت بوق زدن یخچال ال جی با وجود بسته بودن درب دستگاه، باید دلایل اصلی ایجاد این صدای ناخوشایند را در نظر بگیرید.

دلایل علت بوق باز ماندن در بسته یخچال ال جی !

خطاهای دما

اگر بوق باز ماندن در بسته یخچال ال جی شنیده می شود ، احتمال خرابی و خطاهای دما وجود دارد. این دلیل زمانی رخ می دهد که:
– غذاهای گرم در فریزر یا یخچال قرار می گیرند.
– درب یخچال محکم بسته نشده است.
– یخ زدایی کامل تجهیزات
لازم است بررسی کنید که آیا درب های محفظه یخچال و فریزر محکم بسته شده اند یا خیر، آیا مواد غذایی را به درستی داخل دستگاه قرار داده اید؟ در عین حال توصیه می شود به دنبال وجود زباله بین آب بند و بدنه دستگاه باشید.
اگر دستگاه پس از یخ زدایی همچنان بوق می زند یا به دلیل اینکه درب یخچال محکم بسته نشده باشد، هنگامی که دمای اتاق ها به حد مطلوب برسد، سیگنال صوتی ناپدید می شود. اگر بوق زدن یخچال ظرف یک روز متوقف نشد، باید دستگاه را خاموش کنید و با تعمیرکار یخچال تماس بگیرید.

بوق باز ماندن در بسته یخچال ال جی
بوق باز ماندن در بسته یخچال ال جی

نشت مبرد

در حین حمل و نقل دستگاه، به دلیل تغییر شکل نواحی منفرد اواپراتور و آسیب های دیگریخچال، ممکن است مبرد نشت کند. در نتیجه موارد زیر اتفاق می افتد:
– دستگاه فریون از دست می دهد.
– کمپرسور با وقفه های کوتاه تری شروع به کار می کند.
– سیستم بدون خاموش شدن کار می کند.
– گرمای کافی از محفظه ها خارج نمی شود، دما افزایش می یابد.
– صدای اضطراری آلارم مطابق با قرائت سنسور کنترل روشن می شود.
– کمپرسور یخچال روشن نمی شود، زیرا عملاً مبرد در سیستم وجود ندارد.
روش تعمیر واضح است: باید محل نشتی را پیدا کرد و آسیب را تعمیر کرد. پس از آن، فریون شروع به پمپاژ به سیستم می کند.

نقص در سیستم کنترل

دلیل بوق باز ماندن در بسته یخچال ال جی با وجود بسته بودن درب دستگاه ، گاهی خرابی کنترل پنل است. هنگامی که کثیفی، گرد و غبار و چربی فضای بین دکمه ها را مسدود می کند، دستگاه بوق می زند. در نتیجه سیستم کنترل به درستی کار نمی کند.
برای جلوگیری از پخش زنگ هشدار یخچال، پنل کنترل را با یک پارچه مرطوب آغشته به آب صابون پاک کنید. هنگامی که آلاینده ها حذف می شوند، سیستم کنترل باید از نظر عملکرد بررسی شود. پس از آن، بوق زدن باید ناپدید شود.
اگر دکمه ها کار می کنند، حالت ها تغییر می کنند، اما صدا باقی می ماند، باید پارامترهای دمای تنظیم شده را بررسی کنید. هنگامی که عملکرد انجماد سریع فعال می شود، یخچال شروع به بوق زدن می کند، بنابراین باید آن را خاموش کنید تا صدای بوق متوقف شود.
هنگامی که دکمه های روی پانل پاسخ نمی دهند، باید با تعمیرکار تماس بگیرید. زیرا ممکن است به دلیل سایش یا ورود آب و کثیفی به داخل قطعه الکترونیکی نیاز به تعویض برد باشد. هزینه چنین تعمیراتی به مدل تجهیزات بستگی دارد.

خرابی کمپرسور

اگر برخی از مدل های یخچال ال جی با بسته شدن در شروع به بوق زدن کردند، دلیل آن ممکن است عملکرد نادرست کمپرسور باشد. دستگاه باید به صورت دوره ای خاموش شود و دائماً کار نکند.
در غیر این صورت باید دستورالعمل ها را مطالعه کرده و از مدت زمان کارکرد و دوره های استراحت کمپرسور مطلع شوید. هنگامی که دستگاه خاموش نمی شود، این نشان دهنده یک نقص است. تشخیص مشکل به تنهایی دشوار است و باید با مرکز خدمات تماس بگیرید .

خرابی سنسور دما

اگر سنسور دما خراب شود، سیستم قرائت صحیح را دریافت نمی کند باعث بوق زدن یخچال ال جی با وجود بسته بودن درب دستگاه می شود در ضمن دیگر سرما در یخچال و فریزر تولید نمی شود اما موتور به درستی کار می کند. در برخی از مدل های یخچال ال جی، یک کد خطا روی نمایشگر نمایش داده می شود، یک نشانگر چشمک می زند یا یک سیگنال صوتی به صدا در می آید. در این مورد، تعمیر شامل بررسی نشانگر دما و تعویض آن در صورت لزوم است.

زهکشی نادرست

سیستم یخ زدایی یخچال، پوسته نازکی از برفک را روی دیواره پشتی محفظه تشکیل می دهد و زمانی که یخ زیاد باشد، اواپراتور را روشن می کند تا رطوبت یخ زده انباشته شده ذوب شود و از محفظه اصلی از طریق لوله تخلیه به یک ظرف واقع در نزدیکی کمپرسور تخلیه شود. با انسداد و تغییر شکل این قسمت، ممکن است یک لایه ضخیم برفک روی دیواره های یخچال تشکیل شود. سوراخ تخلیه باید تمیز شود. زیرا عملکرد نادرست آن باعث حذف ناکافی هوای گرم و در نتیجه عملکرد سیگنال صوتی اضطراری می شود.

در بسیاری از مدل های یخچال ال جی امکان خاموش شدن صدای بوق وجود دارد. به عنوان مثال، این یک دکمه با نماد زنگ خط خورده است. اما قبل از خاموش کردن نشانگر صدا، باید مطمئن شوید که همه سیستم‌های دستگاه به درستی کار می‌کنند و خرابی سیستم‌های دستگاه وجود ندارد . این که چگونه صدا در یک مدل یخچال خاص خاموش می شود را می توان در دستورالعمل های عملکرد دستگاه یافت.

نیکان سرویس : تعمیرگاه تخصص یخچال و فریزر

6 ماه گارانتی تعمیر ، برای جلب رضایت کامل شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *