5 علت برفک زدن یخچال ساید بای ساید ال جی

یخچال ساید بای ساید ال جی از جمله دستگاه هایی است که بدلیل مزایا و ویژگی های مختلفی که دارد مورد استقبال کاربران زیادی قرار گرفته است .اما این دستگاه ها نیز مانند تمام وسایل الکترونی دیگر با گذشت زمان دچار خرابی هایی می شود که نیاز به تعمیر و تعویض قطعات دارند . برفک زدن یخچال ساید بای ساید ال جی یکی از این خرابی هاست که به دلایل مختلفی ایجاد می شود .

دلایل برفک زدن یخچال ساید بای ساید ال جی

1 . عدم درجه ‌بندی صحیح دما

در یخچال ساید بای ساید، بخش یخچال و بخش فریزر به طور مستقل کنترل می‌ شوند. اگر دمای بخش فریزر بسیار پایین تنظیم شده باشد، رطوبت هوا در بخش یخچال ممکن است تبدیل به برفک شود. بنابراین، تنظیم درست دما بین دو بخش بسیار مهم است.

2 . خرابی ترموستات

ترموستات در یخچال مسئول کنترل دما است. اگر ترموستات خراب باشد و درست کار نکند، ممکن است دمای بخش فریزر بسیار پایین بماند و برفک تشکیل شود.

3 . ایجاد درز در درب

درزهای ناقص در درب یخچال می ‌توانند باعث نفوذ هوای خارجی و رطوبت به داخل یخچال شوند. وقتی هوا رطوبت دارد، در برخورد با سطح‌های سرد داخل یخچال، ممکن است برفک تشکیل شود.

4 . خرابی سیستم حذف برفک

در یخچال‌های ساید بای ساید، سیستم‌های خودکار دفع برفک موجود است. اگر این سیستم خراب شود یا کار نکند،ممکن است باعث برفک زدن یخچال ساید بای ساید ال جی
شود .

5 علت برفک زدن یخچال ساید بای ساید ال جی
5 علت برفک زدن یخچال ساید بای ساید ال جی

5 . مشکلات موجود در سیستم خنک کننده

مشکلات موجود در قسمت‌هایی مانند فن خنک کننده، کمپرسور یا مبدل حرارتی می‌توانند باعث نامناسب شدن توزیع دما در یخچال شده و برفک تشکیل شود. این مشکلات عبارتند از:

– خرابی فن خنک کننده

فن خنک کننده در بخش فریزر یا بخش یخچال مسئول جریان هوای سرد درون یخچال است. اگر فن خنک کننده خراب شده یا کار نکند، جریان هوای سرد در یخچال قطع می‌شود و هوا داخل یخچال تجمع می‌یابد و به برفک تبدیل می‌شود.

– مشکل در مبدل حرارتی

مبدل حرارتی یک قطعه مهم در سیستم خنک کننده است که حرارت را از داخل یخچال به خارج منتقل می‌کند. اگر مبدل حرارتی کثیف شده یا دچار خرابی شود، انتقال حرارت به طور کامل انجام نمی‌شود و دما درون یخچال افزایش می‌یابد، که باعث تجمع برفک و یخ درون یخچال می‌شود.

– نشتی مبرد

در صورتی که سیستم خنک کننده مبرد داخل یخچال نشت کند، ممکن است توزیع مبرد به درستی انجام نشود و دما درون یخچال بالا رود. این مسشئله باعث تجمع برفک و یخ درون یخچال می‌شود.
برای تشخیص و رفع مشکل برفک زدن یخچال ساید بای ساید ال جی، توصیه می‌شود ازتعمیرکاران متخصص کمک بگیرید .

علائم خرابی ترموستات یخچال ساید بای ساید ال جی چیست؟

علائم خرابی ترموستات در یخچال ساید بای ساید ال جی ممکن است عبارت باشند از:

1 – عدم تنظیم درست دما

اگر ترموستات خراب شده باشد، ممکن است نتوانید دمای دلخواه را در یخچال تنظیم کنید. در صورتی که تنظیم دما بی‌اثر باشد یا دما به صورت ناپیوسته تغییر کند، این می‌تواند نشانه خرابی ترموستات باشد.

2 – دمای غیرطبیعی

ترموستات عموماً برای کنترل و تنظیم دما در یخچال استفاده می‌شود. اگر دمای داخل یخچال بیش از حد گرم یا سرد است و تغییرات ناگهانی در دما رخ می‌دهد، این می‌تواند نشانه خرابی ترموستات باشد.

3 – برفک زدن یا جمع شدن یخ زیاد

اگر ترموستات درست کار نکند، ممکن است دمای بخش فریزر یا یخچال به طرز ناخواسته و غیرعادی تغییر کند. این می‌تواند منجر به برفک زدن یا یخ زدن بیش از حد در داخل یخچال شود.

4 – عدم وقفه در کارکرد کمپرسور

ترموستات نقش مهمی در کنترل کارکرد کمپرسور دارد. اگر ترموستات خراب شده باشد، ممکن است کمپرسور بیش از حد کار کند و بدون وقفه به طور مداوم روشن باشد یا به صورت ناپیوسته روشن و خاموش شود.

– عدم عملکرد کلی

اگر ترموستات خراب شده باشد، ممکن است سیستم کنترل یخچال به طور کلی عمل نکند. به عنوان مثال، نمی‌توانید تنظیمات را تغییر دهید، نمایشگر یخچال عمل نکند یا …

نحوه جلوگیری از برفک زدن یخچال ساید بای ساید ال جی

برای جلوگیری از برفک زدن یخچال ساید بای ساید ال جی می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

1 – تمیز کردن منظم و نگهداری مبدل حرارتی

بررسی و تمیز کردن مبدل حرارتی یخچال به طور منظم می‌تواند از تجمع گرد و غبار و کثیفی جلوگیری کند. این کار باعث بهبود عملکرد خنک کننده و جریان هوای سرد در یخچال می‌شود.

2 – بررسی و عیب یابی فن خنک کننده

اطمینان حاصل کنید که فن خنک کننده درست کار می‌کند. اگر فن خنک کننده خراب شده است، باید تعمیر یا تعویض شود.

3 – بررسی دوره ای سیستم جذف برفک و یخ

اطمینان حاصل کنید که سیستم دفع برفک و یخ درست عمل می‌کند. بررسی کنید که دریچه‌ها و لوله‌های دفع برفک و یخ مسدود نشده باشند و به درستی عمل می‌کنند. در صورت وجود مشکل، آنها را تمیز کرده و تعمیر کنید.

4 – بررسی وضعیت ترموستات

اگر ترموستات خراب است و دما را بطور صحیح تنظیم نمی‌کند، باید آن را تعویض کنید. اطمینان حاصل کنید که ترموستات به درستی کار می‌کند و دما به طور صحیح تنظیم می‌شود.

5 – اجتناب از باز کردن بیش از حد درهای یخچال

باز و بسته کردن بیش از حد درهای یخچال باعث ورود هوای گرم به داخل یخچال و افزایش رطوبت می‌شود. سعی کنید درها را به مدت کوتاه باز نگه دارید و در حداقل زمان لازم آنها را ببندید.

نیکان سرویس : تعمیرگاه تخصص یخچال و فریزر

6 ماه گارانتی تعمیر ، برای جلب رضایت کامل شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *